darbas iš namų internetu

Darbas iš namų – privalumai ir trūkumai

Tobulėjant informacinėms technologijoms, darbas iš namų vis labiau populiarėja. Uždirbti pinigus neišeinant iš namų niekada nebuvo taip paprasta, kaip dabar. Darbas iš namų yra puiki darbo alternatyva. Galbūt gyvenate nepatogioje vietoje, gal norite rūpintis vaikais, namais ar mylimuoju, o gal tiesiog negalite pakęsti kiekvieną dieną eiti į darbą ir užstrigti spūstyse– darbas internete, būtent tai ko reikia. Šiais laikais vis daugiau atsiranda žmonių, kurie dirba nuotoliniu būdu, net jei tai užima ne visą darbo dieną. Kadangi ekonomika gerėja, vis daugiau kompanijų ieško papildomų darbuotojų, kurie dirba nuotoliniu būdu. Ko reikia norint darbo iš namų? Pirmiausia reikia kompiuterio ir interneto ryšio, bei tam tikrų pagrindinių įgūdžių. Papildykite ir Jūs šį šiuo metu sparčiai augančių užimtumo sričių sąrašą  ir dar daugiau užsidirbkite pinigų darbu iš namų.

Darbas iš namų – jo privalumai darbuotojui

Darbas iš namų turi nemažai privalumų, turbūt todėl vis labiau populiarėja ir vis daugiau žmonių įvertina tokios veiklos teigiamą pusę. Aptarkime svarbiausius darbo iš namų pliusus:
 • Pagrindinis privalumas darbo iš namų tai, kad sutaupo nemažai laiko, nes nebereikia keliauti į ir iš darbo. Dėl to, galite šį laiką skirti kitiems svarbiems darbams ar veiklai.
 • Galite patys planuotis, kada ir kiek laiko ilsėtis, pramogauti bei kada ir kiek dirbti. Tai labai patogu, nes Jūsų laikas priklauso Jums. Smagu, kai galite darbą pradėti tada, kai Jums patogu.
 • Vienas iš maloniausių privalumų dirbant iš namų – niekas nežiūri, nekontroliuoja „iš viršaus“. Todėl dirbama labiau atsipalaidavus ir žinoma, maloniau.
 • Jeigu kur nors reikia išeiti svarbiais reikalais, nieko nereikia prašinėtis, derintis, kad išleistų ir kad apskritai galėtumėte išeiti. Tiesiog einate tada, kada Jums reikia.
 • Galima dirbti vienam, taip visiškai susitelkiant į darbą. Todėl dirbama kokybiškai ir produktyviai, laikas nešvaistomas veltui pokalbiams ir diskusijoms.
 • Darbas iš namų suteikia galimybę uždirbti tiek, kiek įdedate darbo. Tokiu būdu Jūsų uždarbio galimybės yra neribojamos.
 • Darbo iš namų dėka galima daugiau laiko praleisti su šeima, tai ypač aktualu tiems, kurie turi mažus vaikus.
 • Darbas iš namų naudingas iš finansinės pusės, nes atkrinta kelionės į/iš darbo išlaidos, pietūs kavinėse.
 • Ir vienas maloniausių aspektų – nereikia skubėti į darbą, nuolat galvoti, kad tik nepavėluoti ar visai užstrigti kokiame kamštyje. Lankstus darbo grafikas – didelis privalumas.

Darbas iš namų ir trūkumai darbuotojui

Kaip ir kiekvienas darbas, taip ir darbas iš namų turi savų minusų. Paminėsime tokio darbo trūkumus:
 • Ne kiekvienas sugeba ir moka savo laiką organizuoti pats. Dėl šios priežasties darbai būna neatlikti tinkamai arba visai nespėjama jų padaryti. Darbas iš namų reikalauja stiprios valios ir savikontrolės, kad per daug žmogus neatsipalaiduotų.
 • Būtina turėti interneto prieigą ir kompiuterį. Tai pagrindiniai įrankiai, kurių dėka įmanomas toks darbas.
 • Ne visi žmonės mėgsta dirbti vieni, būna tokių kurie nori bendrauti su kolegomis.
 • Kai kurie žmonės mėgsta eiti į darbą ir jaustis, kad dirba. Jiems darbas iš namų neasocijuojasi su tikru darbu.
 • Vienas iš svarbesnių darbo iš namų trūkumų – artimieji ir draugai. Jie žino, kad Jus visada ras namuose, tačiau jie atvyksta tada, kada patys yra laisvi. O išprašyti sudėtinga.

Darbas iš namų privalumai bei trūkumai darbdaviui

Daugeliui darbuotojų yra labai patogus darbas iš namų, nors yra keletas trūkumų, tačiau laisvės pojūtis suteikia daugiau laimės. Žinoma, ne kiekvienas žmogus gali ir nori dirbti iš namų. Tas pats ir su darbdaviais ne kiekvienas gali suteikti galimybę dirbti iš namų ir ne kiekvienas nori. Paprastai darbdaviai nori, kad jų darbuotojai būtų darbo vietoje, net nesusimąstydami ar tai tikrai naudinga ir būtina. Priklausomai nuo darbo specifikos, verta suteikti darbuotojams galimybę dirbti iš namų. Privalumai, kodėl darbuotojas gali dirbti namuose:
 • Neretai darbas vyksta kokybiškiau, nes darbuotojas gali pagal save pasiderinti, kada yra „įkvėpimas“. Dažnai būna taip, kad jie ateina į darbą pavargę, nėra noro dirbti ar tiesiog nuotaikos, ko pasekoje darbas nekokybiškas ir neproduktyvus.
 • Nereikia nuomoti patalpų ir mokėti už jų išlaikymą. Taip sutaupoma dalis finansų.
Trūkumai, kodėl darbuotojai negali dirbti iš namų:
 • Jeigu darbuotojas yra nedisciplinuotas, nemoka organizuoti savo laiko – sunkiai ir neefektyviai dirbs iš namų. Ne kiekvienas žmogus moka save kontroliuoti, kai kuriems reikia, kad juos nuolat kažkas „paspaustų“.
 • Darbas iš namų darbdaviui užkerta kelią kontroliuoti darbuotojo dienotvarkę, darbus, negali jo stebėti ir nurodinėti ką ir kaip daryti.

Ką reikėtų žinoti turint darbą iš namų

Norint dirbti iš namų pirmiausia reikėtų susikurti savo darbo vietą. Tai gali būti atskiras kambarys arba atskirtas kambario plotas. Čia Jums turi būti patogu, o prireikus niekas netrukdytų. Kitas svarbus aspektas, norint darbo iš namų – griežtai save kontroliuoti. Kad darbas vyktų produktyviai
darbas iš namų

Darbas iš namų, namuose – geriausias sprendimas

reikia tvarkingai susidaryti darbo grafiką ir būtinai jo laikytis. Labai svarbu nesiblaškyti ir susitelkti tik į darbą. Dirbant vienam ir dar iš namų, kai kada pritrūksta motyvacijos ir pradeda svirti rankos. Kad save vėl įkvėptumėte, šalia turėkite mėgstamą motyvacinę knygą arba šalia ant sienos pasikabinti gerų minčių plakatą, kuris visada įkvėptų iš naujo. Darbas iš namų nėra toks lengvas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tai dirbti gali tikrai ne kiekvienas, tačiau turint noro viskas įmanoma. Jei nesate tikri ar sugebėsite, pradėkite po truputį skirdami tik po kelias valandas į dieną. Per laiką pamatysite ar toks darbas tinka ir patinka Jums.
Tags
Share

Related articles

Nėra įrašų!