darbas namuose

Freelanceriai, kodėl, tai geriausias pasirinkimas

Freelanceriai ne visada gali būti tas pats, kas darbuotojai dirbantys namuose. Kodėl? Pirmiausia todėl, kad yra tokių įmonių, kurios savo įdarbintiems darbuotojams leidžia ir suteikia galimybes dirbti iš namų ar nuotoliniu būdu. Freelanceriai niekuomet neįdarbinami tiesiogiai. Tokiems žmonėms nereikia atvykti į biurą: jie dirba nuotoliniu būdu ir patys nustato savo darbotvarkę. Pradžioje freelanceriai turi daug dirbti, nes būtina rasti pirmuosius klientus. Už atliktą darbą asmuo gauna užmokestį. Tačiau sėkmingi freelanceriai gali atverti duris į puikų verslą. Kalbant apie nuotolinį darbą, galima lygiagrečiai dirbti ir klasikine prasme, o skirtumas yra tas, kad darbuotojas nėra toje pačioje vietoje, kuri jį samdo. Pvz., buhalteris gali nuotoliniu būdu dirbti verslui. Jei asmuo turi įgūdžių, kurie nereikalauja jo asmeninio buvimo darbo vietoje, jis gali būti vienas iš freelancerių. Pasaulinis elektroninis tinklas leidžia Jiems daryti tai, kas Jiems patinka, ir tuo pat metu užsidirbti pinigų. Šiandien yra paklausūs įvairūs įgūdžiai ir talentai. Jei žmonės sugeba daryti kažką geresnio už kitus, jie gali perduoti savo žinias internetu. Elektroninis tinklas leidžia mokyti jogos net būnant daugybę tūkstančių kilometrų nuo kliento. Jei freelanceriai išmoksta keletą elektroninių gudrybių, jie gali kurti klases, kurių metu mokyti žmones. Darbas internete yra veiklos sritis ne tik kūrybingiems žmonėms, bet ir siauros specializacijos specialistams. Statistika rodo, kad freelanceriai gali uždirbti daugiau nei 2 kartus negu biurių darbuotojai. Tuo pačiu
Darbas is namu

Darbas iš namu. Papildomas darbas is namu

metu, kad įvykdytų užsakymus, jie užtrunka mažiau laiko, juo labiau kai sutaupomas laikas, kuris paprastai naudojamas tam, kad atvykti į darbo vietą. Jei kalbėtume apie klasikinio nuotolinio darbo versiją, tuomet klientai ir freelanceriai nesusitinka. Bendravimas tarp jų vyksta telefonu, elektroniniu paštu, internetu ir kitais patogiais bendravimo būdais. Kai freelanceriai randa klientus tame meiste, kuriame gyvena ir asmeniškai bendrauja su jais, tada darbas nebėra laikomas nuotoliniu. Asmuo susiduria su savo klientu. Jei susitinkate su savo darbdaviu, mokėjimas bus sumokėtas grynaisiais pinigais. Freelanceriai atlieka darbus, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos. Asmuo gali gyventi pajūryje, didmiestyje ar mažame kaime. Dėl didelės interneto spartos jis lengvai bendraus su bet kuria pasaulio šalimi. Profesionalus IT technologijų ar kalbotyros sričių specialistas gali turėti daug užsienio klientų. Norint, kad bendradarbiavimas būtų vaisingas, reikalingas partnerių tarpusavio supratimas ir geras apmokėjimas be vėlavimų.

Freelanceriai ir pagrindiniai jų privalumai bei trūkumai

Freelanceriai turi daug privalumų savo darbo srityje, tačiau minusų taip pat yra. Pirmiausia pradėkime nuo to, kokie tokio darbo privalumai: Laiko ir pinigų taupymas. Darbuotojui nereikia išleisti pinigų ant uniformos, pietų ir kelionių. Jis sutaupo daug laiko, nes visą laiką užduotis gali atlikti namuose. Klientų pasirinkimas. Kai asmuo dirba viešojoje įstaigoje ar gamyboje, jis turi tik vieną darbdavį. Šis darbuotojas gauna fiksuotą mėnesinį atlyginimą. Freelanceriai turi  neribotą klientų skaičių. Čia jie turi didelį pranašumą: nes pasirenka tik tinkamus verslo partnerius, kurie sutinka dosniai sumokėti už darbą. Jei netgi atsitinka taip, kad vienas iš klientų nenori sumokėti už darbą, tai nereiškia, kad žmogus atleidžiamas. Freelanceriai tiesiog susiras kitą partnerį. Lankstus darbo grafikas. Kai yra vaikų, kuriais reikia rūpintis ar tiesiog nesinori anksti keltis ryte į darbą, tada dirbti namuose yra idealus sprendimas. Vidinė laisvė. Freelanceriai neturi tiesioginio viršininko, jie nėra susieti su konkrečia darbo vieta. Tokie darbuotojai yra laisvi žmonės, kurie gali gyventi ten, kur jie nori. Apmokėjimo lankstumas. Už tam tikrus atliktus darbus freelanceriai kasdien gauna apmokėjimą. Žmogui, tai labai patogu. Be to, užmokestis gali būti atliekamas kas mėnesį ar kas dvi savaites, taip kaip patogu ir kaip susitarta. Galimybė dirbti ir keliauti tuo pačiu metu. Galima ilgam laikui išvykti į šiltas šalis ir toliau dirbti. Klientui reikia kokybiško rezultato, o iš kur freelanceriai siunčia užbaigtą darbą, jam visiškai nerūpi. Jis niekada neturės pretenzijų laisvai samdomiems darbuotojomas, jei pastarieji laikysis termino. Kai kurie klaidingai galvoja, kad visi freelanceriai pinigus gauna už nieką ir šiame darbe tik pliusai. Be pliusų, tokia darbo veikla turi keletą reikšmingų trūkumų:
  • Freelanceriai, kurie neįregistruoti kaip individualūs verslininkai, neturi socialinio draudimo. Todėl jie netenka visų tų išmokų, kurios yra skirtos oficialiai įdarbintam piliečiui. Ligos atveju freelanceriai turi visiškai susimokėti už gydymą. Atostogų taip pat niekas neapmokės. Freelanceriai turi patys susimokėti už savo poilsį. Tai vienas pagrindinių laisvai samdomų darbuotojų minusų ir kartu viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės vis dar prisibijo freelancerių veiklos. Siekiant užsitikrinti perspektyvų internetinį darbą, rekomenduojama perskaityti realias istorijas apie žmones, kurie internete dirba ne vienerius metus. Juos lengvai galima rasti freelancerių svetainėse, specialiuose forumuose ar tinklaraščiuose.
  • Freelanceriai privalo turėti tokias būtinas savybes kaip drausmė ir atsakomybė. Pirmuosius kartus, tokiam darbui reikės skirti tikrai daug laiko.
  • Jei darbuotojas yra tingus ir neorganizuotas, jam bus sunku rasti daug nuolatinių klientų. Nesvarbu, kiek žmonių bus linkusių sumokėti už darbą, jiems vėlavimas nepatiks. Nepriklausomai nuo to, kokios puikios kvalifikacijos specialistas būtų, tai jo neatleidžia nuo atsakomybės, užsakymą pateikti laiku.
Svarbiausia mylėti savo darbą ir nuolat dirbti tobulinant save. Šiuo atveju freelanceriai gauna pelną ir pasitenkinimą iš darbo proceso. Dėl to, net ir talentingas asmuo, kuris nedirba su savimi, rezultate nebegauna užsakymų. Klientai tikisi gauti kokybišką darbą, o ne tik pažadus. Reputaciją sunku uždirbti, tačiau lengva susigadinti.  
Tags
Share

Related articles

Nėra įrašų!