Papildomas darbas iš namų

Laisvai samdomas darbuotojas – kas tai?

Vis dažniau galima išgirsti tokį terminą kaip laisvai samdomas darbuotojas. Tai vis labiau populiarėjanti darbo sritis, tačiau dar ne kiekvienam aišku, kas tai ir kuom skiriasi nuo įprasto darbuotojo. Dauguma žmonių dar yra įpratę, kad darbas yra tuomet, kai oficialiai dirbama vienai bendrovei ir visada dirbama pagal įmonės nustatytą grafiką. Tokiems asmenims sunku suvokti kas tai – laisvai samdomas darbuotojas, kaip jis dirba ir ar apskritai įmanoma iš tokio darbo išgyventi. Galima tik nuraminti, kad tai tikrai puikus darbas, iš kurio galima uždirbti tiek, kad pilnai galima išgyventi ir šeimą išlaikyti. Be to, laisvai samdomas darbuotojas dirba taip pat, kaip ir įprastas darbuotojas, tik darbo tvarkaraštį susidėlioja pats, o atlyginimas neturi lubų. Kitaip sakant, jis savarankiškesnis.

Kuo laisvai samdomas darbuotojas skiriasi nuo įprasto darbuotojo?

Toliau aptarkime svarbiausius aspektus, kuo laisvai samdomas darbuotojas skiriasi nuo įprasto darbuotojo įmonėje. Tai gi, keletas niuansų:
 • Laisvai samdomas darbuotojas turi lankstų darbo grafiką. Įprastas kompanijos darbuotojas dirba pagal iš anksto suplanuotą darbo laiką, o jeigu jis nėra darbo vietoje, už tą dieną negauna atlygio. Laisvai samdomas darbuotojas pats pasirenka, kada ir kiek jam dirbti. Tai labai svarbu tiems žmonėms, kurie turi kitokius gyvenimo įpročius nei dauguma. Tarkim, mėgsta labai ilgai miegoti, o darbus linkę atlikti vakarais. Be to, apskritai, tvarkaraštį susidėlioti pačiam yra ženkliai patogiau, nei kai tai daro kitas žmogus – vadovas. Laisvai samdomas darbuotojas darbo laiką visada susidėlios taip, kaip jam yra geriausia ir patogiausia dirbti. Įprastas darbuotojas to niekada negali padaryti, išskyrus itin retas išimtis, kai vienetai įmonių atsižvelgia į darbuotojo prašymą, skirti kelias laisvas valandas ar laisvadienį, kad susitvarkyti bent jau svarbiausius reikalus.
Darbo laiko lankstumas yra labai svarbus privalumas darbo santykiuose. Nes tuomet žmogus jaučiasi laisviau, jis nėra suvaržytas laiko atžvilgiu. Tarkim, kai darbuotojui reikia pas gydytoją, o darbdavys gražiuoju neišleidžia. Be to, tuom piktnaudžiauti negalima, jei reikia kokius nors svarbius reikalus susitvarkyti bent keletą dienų iš eilės, o per vieną dieną nėra galimybės. Vadovas tiesiog pradeda įtariai žiūrėti.
 • Laisvai samdomas darbuotojas gali uždirbti tiek, kiek nori. Tačiau taip yra tada, kai žmogus jau pakankamai susipažinęs su internetu ir įgijęs reikiamą patirtį, kuri leidžia jam uždirbti. Įprastas darbuotojas labai retais atvejais gali uždirbti tiek, kiek nori. Praktiškai visada turi atlyginimo lubas. Tiesiog žmogus negali dirbti 24 valandas per parą ištisai, o retas darbas kuris linkęs kelti atlyginimą. Laisvai samdomas darbuotojas gali optimizuoti savo darbą ir laiką, gali pakelti uždarbio įkainius, gali samdytis sau pagalbinį žmogų, kuris atliktų pigesnius darbus. Ir daugybė kitų niuansų, kaip gali pakelti savo pajamas.
 • Laisvai samdomas darbuotojas yra mažiau priklausomas nuo vadovų ar klientų. Jis gali pasirinkti su kokiais klientais nori dirbti. Ko nėra įprastame darbe, kur tenka dirbti net su tais, su kuriais sunku ar nemalonu bendrauti. Laisvai samdomas darbuotojas gali tiesiog nepriimti užsakymo iš tokio kliento ir darbdavio, iš kurio nenori. Taip jis susikuria malonę darbo aplinką ir santykius.
 • Tradiciniam darbuotojui mokamas fiksuotas darbo užmokestis, o laisvai samdomas darbuotojas gauna užmokestį tik už rezultatą. Sveikintini nestandartiniai metodai, kurie skirti užduotims atlikti greičiau ir efektyviau. Kūrybiški darbuotojai išsiskiria iš kitų dėl jų originalumo. Tad laisvai samdomas darbuotojas gali uždirbti daugiau, kai taiko nestandartinius sprendimus užduotims atlikti. O kuo daugiau atliktų užduočių, tuo didesnis atlygis laukia. Tradicinis darbuotojas, kad ir kaip sparčiai dirbtų, kad ir kiek darbo atliktų, gauna fiksuotą atlygį, kuris paprastai yra toks pat.
 • Laisvai samdomas darbuotojas neturi geografinio prisirišimo prie vietos, o tradicinis darbuotojas privalo kiekvieną darbo dieną atvykti į biurą ar įmonę. Tai vienas iš svarbiausių privalumų. Laisvai samdomas darbuotojas gali gyventi egzotinėje šalyje, o dirbti visai kitoje. Arba tiesiog toje pačioje šalyje, bet neprisirišimas prie darbo vietos leidžia sutaupyti daug laiko keliaujant į ir iš darbo. Laikas yra brangiausias resursas, kuris niekada neatsinaujina, tad jį reikia branginti ir nešvaistyti veltui.
 • Darbas internete šiandien yra paklausus, ir tai gali duoti didžiulių pajamų. Praktinė veikla internete padeda įvertinti visus privalumus. Darbas internete vis labiau populiarėja visame pasaulyje, todėl laisvai samdomas darbuotojas tampa paklausesnis ir populiaresnis. Samdant tokį
  Papildomas darbas iš namų

  Papildomas darbas iš namų

  darbuotoją, bendrovės sutaupo nemažai lėšų, kurių paprastai reikėtų šiam darbuotojui išlaikyti, sudaryti tinkamas darbo sąlygas, paruošti darbo vietą. Laisvai samdomas darbuotojas to nereikalauja, jis tiesiog atiduoda atliktą darbą. Turint įprastą darbuotoją reikia ne tik dalį mokesčių mokėti už jo darbo vietą, bet ir skirti lėšas darbovietės paruošimui: nupirkti stalą, kompiuterį, galbūt uniformą, kitus darbo reikmenis bei paruošti patalpas efektyviam darbui.
 • Laisvai samdomo darbuotojo darbas yra tinkamas atsakingiems žmonėms, kuriems reikia laisvės dirbti. Tokie darbuotojai kiekvieną savo užduotį atlieka iš širdies ir ji būna skirta individualiai kiekvienam užsakovui. Tačiau, kad sugebėti kokybiškai ir laiku atlikti darbą, reikia būti atsakingu, sugebėti planuoti savo laiko. Įprastam darbuotojui nebūtina pačiam planuotis laiką, jis tiesiog viską daro taip, kaip vadovas nurodo. Įprastam darbuotojui nėra aktualu išsaugoti savo reputaciją dėl klaidų, jos krenta ant įmonės vardo. Laisvai samdomas darbuotojas stengiasi išsaugoti ir nuolat kelti savo reputaciją, kvalifikaciją bei tobulinasi.
Kokio pobūdžio darbo santykius pasirinkti, tai kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas. Kuo būti ar laisvai samdomas darbuotojas ar įprastas darbuotojas su darbo sutartimi – visada renkamės patys.
Tags
Share

Related articles

Nėra įrašų!